CZAS TO TYLKO BAŃKA MYDLANA

Czas jest jak wielka Pizza, na początku wydaje się, że nie będziemy jej wstanie zjeść do końca… Ale każdy kolejny kawałek sprawia, że uświadamiamy sobie, iż początkowe założenie było tak błędne, jak porównywanie pizzy do czasu.

Amnezja dziecięca powoduje zapominanie wydarzeń z początków naszego życia… Mamy ogromną lukę pamięci do trzeciego roku życia. Nic nie pamiętamy…

Z jednej strony jest to dość dobre, bo kto by chciał pamiętać moment kiedy przychodzimy na świat, ale z drugiej strony, nie mamy możliwie najważniejszych wspomnień życia.

Szkoda… ach ten czas

Nasz żywot opiera się głównie na wspomnieniach, funkcjonujemy dzięki temu, że mamy wytworzone powiązania w umyśle i nie musimy na przykład, ciągle uczyć się chodzić… Ale to by było irytujące…

Ma to swoją wielką wadę, boimy się odkrywać. Pomimo przemijalności naszego życia, zawsze myślimy, że mamy coś do stracenia… Niby zawsze coś mamy. Ale każda nasza decyzja polega na traceniu. Zresztą i tak kierujemy się naturalnymi instynktami…

Dobra chciałem napisać coś głębszego, ale mi nie wyszło, bo straciłem wenę…

Właściwie to tylko myślę jaki sobie film obejrzę, no ale jednak coś pisać muszę, więc będzie freestyle…

To jest dopiero zaangażowanie 🙂

Nawet nie wiem czemu zrobiłem takie zdjęcie na obrazek wyróżniający… Pamiętajcie jeśli czegoś nie rozumiecie, to musi mieć to głębsze przesłanie.

Dobra dam wam treść szmaragdowej tablicy, nie wiem po co…

 1. Prawdziwe, bez kłamstwa, pewne i najprawdziwsze.
 2. To, co jest niżej, jest jak to, co jest wyżej, a to, co jest wyżej, jest jak to, co jest niżej, dla przeniknięcia cudów jedynej rzeczy.
 3. I tak jak wszystkie rzeczy powstały z jednego, z myśli jednego, tak wszystkie rzeczy zostały zrodzone z tej jednej rzeczy, przez przystosowanie.
 4. Ojcem jego jest Słońce, matką Księżyc; wiatr wynosił go w swym łonie; karmicielką jego jest ziemia.
 5. Ojciec wszelkiego stworzenia całego świata jest tutaj.
 6. Siła jego jest zupełna, jeżeli zamieni się w ziemię.
 7. Oddzielisz ziemię od ognia, subtelne (lotne) od gęstego, z wolna, z wielką zręcznością.
 8. Wznosi się z ziemi ku niebu i powtórnie zstępuje na ziemię i otrzymuje siłę wyższych i niższych. Tak posiądziesz chwałę całego świata. Dlatego odstąpi od ciebie wszelka ciemność.
 9. Ta jest wszelkiej mocy potężna siła: ponieważ zwycięży wszelką rzecz subtelną i przeniknie każde ciało stałe.
 10. Tak został stworzony świat.
 11. Takie będą cudowne przystosowania, których sposób jest tu zawarty.
 12. Dlatego jestem nazwany Hermesem Potrójnie-Wielkim (Hermes Trismegistos), posiadającym trzy części filozofii całego świata.
 13. To jest zupełne, co powiedziałem o działaniu Słońca[5].

REDMAN

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *