EMOCJE NISZCZĄ JAK NIKOTYNA W PŁUCACH

„Najbardziej niebezpieczne są emocje, ponieważ one obsesyjnie szukają jakiejkolwiek formy ekspresji, są niecierpliwe, nie mogą czekać, żeby stworzyć coś nowego, swoistego – wpadają więc z rozpędu w utarte formy.” – Olga Tokarczuk

Emocje są dla nas takie bliskie, niczym promienie słońca dla mitologicznego Ikara. Rządzą nami, otumaniają nas, łechtają nas, niszczą nas.

Emocje robią z nami dosłownie wszystko… Cholernie trudno jest się od nich uwolnić. Właściwie jest to niemożliwe. Ale próbujemy.

Czasami uwielbiamy te wybuchy ekscytujących emocji. Czasami nienawidzimy, kiedy reagujemy emocjonalnie. Często pod ich wpływem dzieje się wiele życiowych zmian.

Kurwa, przecież to wszystko to tylko błahostki, niczym w książkach starego, dobrego, Pawła Coelho… Ale to wszystko jest bardzo bliskie naszym sercom, które czasami krzyczą, głuchym głosem…

To wszystko to tylko wypociny mojej jaźni, która próbuje coś przekaż lub ubrać w słowa, martwe myśli.

Piszę chaotycznie, ale tak funkcjonuje mój mózg, niczym Mad Max. Wokół mnie rozciąga się bezkresna pustynia, która zamiast piachu,  wypełnioną jest moimi myślami.

Skończył mi się mój sok pomarańczowy, ale nie mam ochoty iść po więcej, pragnienia są iluzją. Choć pragnienie Coli, jest dość realne, ale wracam do pierwszego zdania. Dlatego napiję się wody, która jest bliska mej ręki, jak kajdanki u przestępcy.

Próbuje pisać z muzyką w tle, ale nie pomaga mi to wcale, tylko głucha cisza inspiruje mnie, niczym Femme fatale – Edvarda Muncha.

Miałem pisać o emocjach, a piszę o krzyku… Często tracę główny wątek jak Belfort kasę. Ale co to zmienia, skoro piszę dla siebie.

Nic teraz nie odczuwam, może tylko mały głód, ale nie zjem Danio, bo go nie lubię. Zjem może orzechy, bo mają dużo kalorii. Ale są tak wykwintnym daniem, jak, Hot-Dog w Żabce.

Może gdzieś się przejdę, ale znowu nie wiem gdzie. Może po prostu przed siebie, ale w ogólnie mnie to nie zachęca.

Chyba pójdę na drzemkę, ale w sumie co mi to da.

REDMAN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *