FANATYK, BIERNOŚĆ RODZI ZŁO

Na ten film natrafiłem kompletnie przypadkowo, kiedy to przeglądałem jakąś tam topkę na Filmwebie. Nie widziałem czego mam się spodziewać, ale tematyka Neonazistowska, bardzo mnie zaintrygowała.

 

Swoją drogą kiedy wpiszemy „Fanatyk” do przeglądarki Google, pierwsze co wyskakuję jakiś Polski film o łowieniu ryb. Hm… Wolałbym aby jednak ten film pierwszy wyskakiwał. Ale mniejsza o to.

Nie spodziewałem się, że Ryan Gosling będzie odpowiednią osobą do postaci Żyda-Nazisty, ale jak się okazuje dał sobie radę.

Fanatyk jest chyba luźno oparty na faktach, ale jego fabuła jest wyjebana. Opowieść o Żydzie, który jest Neonazistą jest po prostu tak dobra, jak poranny papieros w ponury i smętny dzień.

Fabuła jest tylko linią dla większych moralno-egzystencjalnych rozkmin. Co mam na myśli? Inna perspektywa Holokaustu.

Obecnie temat jest czarno-biały, ale jak wiadomo nic takie nie jest. Dlatego ten film jest taki dobry. Uderza w coś, w co nikt nie uderzał. Mało kto ma jaja, by nad tym się zastanawiać, ale o wszystkim trzeba rozmawiać.

Generalnie mam wyjebane na jakąkolwiek nacje, ale Żydzi zrobili z siebie wielkie ofiary wojny. Nie żeby to nie była prawda, ale wpadli  w taką skrajność, jak ja czasami w moich nastrojach… W sumie mi to tam rybka, ale faktycznie tak jest.

Zawsze w holokauście zastanawiała mnie bierność Żydów. W sumie to mało robili, by zmienić życiową sytuację, ale co ja mogę powiedzieć jak żyje w dwudziestym pierwszym wieku. Zresztą ja lubię wszystko kwestionować. Dlatego praktycznie każdy temat jest dla mnie nie tak oczywisty.

Wracając do filmu, zapewne można mieć z nim związane dwa skrajne odczucia. Mianowicie albo będziecie się nim zachwycać, ale będzie się nim nudzić. Ale ja wciska oczywistości…

W sumie w tym filmie, fabuła wygrywa wszystko. Tylko dla niej warto obejrzeć Fanatyka.

PS. Ponoć „Polityka” jest chujowym filmem. Ja tam nie wiem, nie marnuje czas na Polskie kino.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *