JAK NETFLIX ROBI PAPKĘ DLA MAS?

Zanim zaczniecie mnie jechać bo skrytykuje waszego ukochanego Netflixa to odpowiedzcie sobie na jedno proste jak słońce pytanie: Co daje mi oglądanie jebanymi godzinami bezwartościowych seriali? Jeśli nic to po chuj to oglądać… No chyba, że jesteś jak Lennon.

„Jeśli marnowanie czasu daje Ci radość, to nie jest to czas zmarnowany.”
– John Lennon

Netflix stał się kompletnym numerem jeden jeśli chodzi o seriale, ma setki milionów użytkowników na całym świecie. Zarabia bajońskie sumy na dawaniu możliwości oglądania twoich ulubionych seriali… Niby wszystko pięknie i wspaniale, ale czy ty tego kurwa nie widzisz, że płacisz amerykańcom za twój cenny czas?

Wiem, że ludzie uwielbiają się znieczulać ale oglądanie godzinami jakiś niezwykle głębokich seriali jest po prostu pojebane. Pomijam fakt jakie są to seriale, bo większość z nich od strony technicznej jest dobrze zrobiona ale mam na myśli wartość merytoryczną, która jest na poziomie zera.

Co jest takiego fajnego w zabijaniu czasu??? Nie dość, że Netflix kradnie wam godzinny życia to wy jeszcze za to płacicie… Od strony biznesowej Netflix jest genialny i w sumie chciałbym mieć taką firmę, ale to tylko kwestia biznesowa, która dla Kowalskiego jest nieistotna.

Wiadomo, że Netflix wykorzystuje naszą naturalną skłonność do łatwych rzeczy i przez to zarabia na nas kupę hajsu ale bez przesady… Może to coś lepszego niż oglądanie Polskich paradokumentów ale to dalej nic nie daje… No chyba, że przeżywanie dramatów z ekranu jest dla Ciebie życiem.

Z drugiej strony jest to całkiem użyteczne, no bo przez tyle godzin wyłączamy myślenie, które jest dla nas trudne…  I tu jest sedno całej sprawy Netflix jak wiele innych rzeczy przyczynia się do ogłupienia społeczeństwa, choć ta platforma nie robi tego umyślnie(albo i robi, co ja mogę wiedzieć).

Jak to powiedział Bukowski „Your life is your life”, więc róbcie ze swoim życiem co chcecie możecie upijać się w trupa, brać tonę koksu albo przebić głową mur. To nie ma żadnego znaczenia bo tak naprawdę, tylko wy możecie nadać jakiś sens swojemu życiu!

PS. Czekam na drugi sezon Sex Education.

REDMAN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *