JAK SOCIAL MEDIA NISZCZĄ CI ŻYCIE?

Social Media w swoim pierwotnym założeniu miały nam pomóc w komunikacji oraz przepływie informacji, ale to były tylko piękne założenia… Alfred Nobel także miał piękne założenia przy pracy nad dynamitem… Ale jak to z ludźmi bywa, zawsze potrafią przesadzić ze wszystkim. Jak Social Media niszczą nam życie?

 

Uzależniają nas jak jebane alko albo dragi, bo działają na prostym mechanizmie, mianowicie: Korzystanie z Facebooka, Instagrama, Snapchata czy tam innego chujstwa oddziałuję na hormon szczęścia czyli dopaminę. W dużym skrócie kiedy ktoś np. polubi twoje ekstra zdjęcie dostajesz natychmiastowy zastrzyk szczęścia.

Może się wydawać, że to gówno prawda i każdy to kontroluje ale chyba jednak mało kto by wytrzymał tydzień bez internetu… Łakniemy tej chwilowej przyjemności niemal jak forsy tylko social mają taką przewagę, że w ułamku sekundy dają zastrzyk chwilowego szczęścia beż żadnego wysiłku.

Sprawdzamy tele co kilka minut albo siedzimy na Insta bez większej potrzeby… tylko scrolujemy jak debile  by zabić kolejne minuty przy Big Mac’u. Nawet jak mamy co robić to sprawdzamy co tam inni wrzucili na Insta, by oderwać się od obecnej chwili.

Świat w Social Media to jedna wielka iluzja, ale tak naprawdę chcemy mieć taką iluzję. Każdy z nas wie jak wygląda nasz świat ale wolimy jednak oglądać świat na Insta bo jest lepszy. Piękni ludzie,super auta, podróże, jedzenie itd. Wszystko piękne i drogie. Na Social nie ma ludzi smutnych i na pewno biednych.

Zwykle po rundce na Social, to wbrew pozorom czujemy się gorzej bo widzimy, że nasze życie nie jest takie jak w serduszkowym świecie. Choć zwykle nie jesteśmy tego świadomi i dopamina jest silniejsza niż samoświadomość.

Niemal wszyscy jesteśmy uzależnieni od Social, i tak jest kurwa prawda… wielu zaprzeczy ale to jest oszukiwanie siebie, mylę się? Okej, nie używaj tele przez tydzień, trudne co? Dla gimbów, a sorry nie ma już gimnazjum… dla młodzieży z podstawówki tydzień bez telefonu oznaczałby śmierć…

Wiadomo życie w necie jest łatwiejsze ale chyba jednak to jest oszukiwanie siebie samego, co?

Niedługo będziemy mieszkać w internecie

REDMAN

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *