RASIZM! JAK TO Z NIM JEST?

Temat rasizmu jest bardzo obszerny i bardzo nam bliski, szczególnie w dzisiejszych niestabilnych czasach. Można by rzec, że to główny problem XXIw. Zgodziłbym się z tym wszystkim odnośnie uciemiężenia mniejszości rasowych, tylko jedna mała kwestia nurtuje mnie niczym, potrzeba alkoholowej libacji… Otóż mam na myśli, niesprawiedliwość w tej całej dyskryminacji rasowej.

 

Mam nam myśli to, że osoby które, manifestują całemu światu, że są dyskryminowane z powodu odcienia ich skóry, często same stają się rasistami. W głowie mam sytuację, kiedy czarnoskóry mieszkaniec Stanów zjednoczonych powie na białego mieszkańca, tekst w stylu „Ty jebany białasie” to wtedy nie jest to rasizm.

Szczerze mówiąc, to się nie dziwie murzynom, że teraz próbują się w jakiś sposób mścić na rasie białej, bo przez setki lat byli niewolnikami i ich los był gorszy od losu podwórkowego psa. Warto mieć to na uwadze. Ale w żaden sposób nie jest to powód, by bawić się w ten cały rasizm. Bo zachowując się w ten sposób, stają się tacy sami jak rasiści. Można to nazwać błędnym kołem nienawiści.

Właściwe typowy Polak ma od urodzenia uprzedzenia i to jest w sumie normalne, nie ma co się oszukiwać, ze jesteśmy tolerancyjnym narodem… NIE JESTEŚMY. Choć na co dzień nie spotykamy się z rasizmem, bo u nas jest niewielu obcokrajowców. Określania Polaków jako tolerancyjny naród jest dość zabawne, bo wystarczy powiedzieć babci, że chce się ożenić, z murzynką a doświadczy się prawdziwej tolerancji.

Każdy człowiek ma jakieś uprzedzenia, nieważne jaki ma kolor skóry.  Powinniśmy to traktować jak coś normalnego, a nie traktować to jak coś wyjątkowego. Nakreślanie tego problemu, tylko wywołuje większą falę nienawiści.

Dlatego po prostu powinniśmy żyć! Nie powinniśmy skupiać się na takich rzeczach jak rasizm, a na naszych własnych wewnętrznych potrzebach. Za często skupiamy się na głupiej formie, zamiast na treści.

PS.JEBAĆ TO WSZYSTKO, ŻYJMY A NIE EGZYSTUJMY!

REDMAN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *