SPRAWIEDLIWOŚĆ ZAWSZE PRZYJDZIE

Ktoś kto sądzi, że świat jest niesprawiedliwy ten bardzo się myli… Pozorna niesprawiedliwość to rzeczywista sprawiedliwość. Bo co oznacza sprawiedliwość? Nie to, że każdy dostaje tyle samo, tylko, że każdy dostaje w końcu to, na co zasługuje.

 

Wszyscy sądzą, że świat jest popierdolony i kompletnie do dupy. Ale to nie do końca jest trafne stwierdzenia, pierwsze jest okej. Drugi natomiast jest stwierdzeniem osób, które nie potrafię wykorzystać pierwszego stwierdzenia.

Co oznacza, że nie potrafią? Skoro świat jest popierdolony to trzeba, też być popierdolonym… Właściwie to nie trzeba, wystarczy być sobą… To, co powiedział Makbet:  „Aby oszukać świat, naśladuj świat.

Ale tylko nie wielu to robi… To dość logiczne. Bo to jest właśnie sprawiedliwe, bo jeśli ktoś decyduje się na granie według świata, dostaje sprawiedliwość.

Zresztą wszystko jest bardzo subiektywne…

Wszyscy narzekają, ale nikt się nie śmieje. Każdy jest tylko małą mrówką, w dużym mrowisku…

Kiedy ktoś nam coś zabierze bez powodu doświadczamy niesprawiedliwości, która pochłania nas niczym Mg, opiłki żelaza. Ale to dość zrozumiałe przynajmniej dla nas samych…

„…nie ma żadnych dowodów na to, że celem naszego istnienia na tej planecie jest bycie wybitnie szczęśliwym czy też szczególnie normalnym. (…) nasze zmartwienia i dziwactwa, nasze lęki i wewnętrzne przymusy, krótko mówiąc, wszystkie te najbardziej niemodne aspekty naszych osobowości całkiem często prowadzą nas do interesujących rzeczy.”

Sprawiedliwość, to dość ładne słowo. Brzmi bardzo patetycznie i jest także, całkiem gustowne. Ale jest nadużywane jak paracetamol w tabletkach. Mówi się o nim w każdej formie. Lecz jest to niezbyt mądre.

Tylko trochę…

„Jak wielki spokój zyskuje ten, kto nie baczy na to, co bliźni mówi, czyni lub myśli, ale na to tylko, co sam robi, by było sprawiedliwie i zbożnie. Wszystko bowiem, cokolwiek czynię sam, czy z pomocą obcą, powinno jeden tylko cel mieć na oku: pożytek i korzyść społeczną.”

Zamknij drzwi… teraz

REDMAN

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *