UCIECZKA OD BÓLU

Nasze czasy są perfidne. Promują bycie ofiarą, zamiast bycie silnym. Obecnie każdy unika bólu nawet delikatnego, takiego jak ugryzienie komara. Człowiek stał się słaby. Zrobiło mu się zbyt wygodnie w tym konformistycznym świecie. Ciągle ucieczka od bólu.

 

Każdego dnia każdy człowiek na tej kuli ziemskiej ma do wyboru albo rozwiązywać problemy albo im ulec. Nie da się od tego uciec, choć wielu próbuje… Są to osoby słabe! Dla, których jedyny sens istnienia, to jebany hedonizm.

Taka postawa prowadzi tylko i wyłączeni do większej ilości problemów. Istota ludzka z XXIw. woli mieć psuedospokój , niż doznawać cierpienia. Nawet jeśli ten ból pomoże się jej rozwinąć. To pokolenie tchórzy, którzy wolą robić fajne foty na Insta niż zająć się czymś sensownym.

Życie zawsze będzie pełne bólu i nudy, bo takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić… Ale nie, my wolimy sądzić, że każda minuta naszego żywota powinna być tak niezwykła jak występowanie wody na Marsie.

To bolesna prawda ale zarazem prawdziwe katharsis… Bo kiedy zrozumiemy, że presja tego abyśmy ciągle czuli się dobrze jest głupie, wtedy pojawi się prawdziwy spokój. Wtedy pogodzimy się z trudnościami i zaczniemy żyć.

Ból fizyczny jest nam niezbędny do normalnego funkcjonowania, bo bez niego nie widzielibyśmy czy jesteśmy zdrowi. Tak samo ból psychiczny jest nam niezbędny, bo bez niego nie moglibyśmy się rozwijać. Ból to wyznacznik dobrej drogi.

Nie uciekajmy od bólu! Nie ma gorszej rzeczy niż ucieczka… Z bólem trzeba się  pogodzić i przetrwać, nie buntować się na cały świat. Jaki to on nie jest sprawiedliwy i tylko zawsze nam dzieje się coś złego. Przestańmy mieć roszczenia do świata.

Świat nic nam nie jest winien, wszystko zależy tylko i wyłącznie od na samych. Nie możemy być jak dzieci, które wszystkiego chcą ale nic nie dają w zamian. Trzeba być silnym, bo inaczej zginie się w tym świecie.

Jak boli to rośnie

REDMAN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *